Akce

Kurz "GPS pro partnery aneb  Gró Partnerského Souznění"  

sebezkušenostní, interaktivní, vzdělávací kurz pro páry

Chodíte spolu? Máte se rádi? Uvažujete o společném životě v manželství? Chcete lépe poznat jeden druhého? Pak je tady právě pro vás tato novinka Centra pro rodinu - kurz GPS pro partnery aneb Gró Partnerského Souznění! 

Kurz je sestaven ze šesti cca 3-hodinových setkání, která na sebe tématicky navazují a jednoho víkendového setkání.  Bude probíhat od 15. září 2018 do 12. ledna 2019. Termíny a témata jednotlivých setkání:

1. setkání: 15. 9. - sebepoznání, sebepřijetí, sebeúcta

2. setkání: 29. 9. - životní styl rodiny partnera, vlastní rodiny, vzájemné poznávání

3. setkání: 20. 10. - partnerská komunikace, psychologie partnerského vztahu, rozdíly                   v mužském a ženském přístupu a jak s nimi zacházet, řešení konfliktů

4. setkání: 9. 11. - 11. 11.  - řeč těla, intimita, sexualita, zodpovědné rodičovství

5. setkání: 24. 11. - odpuštění, pozornosti, 5 jazyků lásky

6. setkání: 15. 12.  - život pod jednou střechou: priority, hmotné zajištění rodiny, kompetence, rodinné rituály, duchovní život rodiny

7. setkání: 12. 1. 2019 - závěrečné shrnutí kurzu, odpovědi na otázky partnerů, prohloubení vybraných témat, zpětná vazba

Cena kurzu je 1000,- Kč/pár. 

Lektoři: manželé Helena a Libor Hlaváčovi

Přihlásit se mohou nesezdané páry, které uvažují o vstupu do manželství, třeba i v delším časovém horizontu. Kurz není určen pro jednotlivce, ani pro manželské páry. Věková hranice je nastavena přibližně na 17 - 30 let, bude-li však jeden z dvojice o něco mladší nebo starší, rozhodně to nebrání jeho účasti na kurzu.

Kurz bude probíhat v Katolickém domě v Kopřivnici, Štramberská 378,  v 1. poschodí v tanečním sále.

Přihlašujte se na emailové adrese info@cprkoprivnice.org nebo na telefonním čísle      605 056 070, kde Vám také rádi odpovíme na Vaše dotazy a poskytneme další informace.Připravujeme pro Vás:

Večer pro nás dva

V úterý 18. září od 18 hodin v malém sále Katolického domu  v Kopřivnici

Téma: O harmonii a potřebách v manželství

Opět po prázdninách přicházíme s dalším "Večer pro nás dva".  Tentokrát je téma o potřebách. Proč právě o nich? Protože je má každý z nás a každý trochu jiné. Jak to mají muži, jak ženy? Pojmenování a naplňování vzájemných potřeb je nástrojem, jak pomoci svému partnerovi cítit se šťastný. 

Přijďte prožít společný čas bez dětí, opustit na chvíli pracovní starosti a věnovat se jeden druhému. Při svíčkách, u stolu pro dva se bude podávat nejprve výborná večeře a po ní bude následovat přednáška. Po přednášce si manželé mohou o daném tématu popovídat, jen spolu, nemusí nikomu o svém vztahu nic říkat.

Lektoři přednášky: manželé Irena a Petr Smékalovi


Alzheimerova nemoc

Ve středu 26. září od 17 hodin v malém sále Katolického domu v Kopřivnici

Beseda s PhDr. Mgr. Radkou Kozákovou, PhD. o problematice Alzheimerovy nemoci. Jak rozpoznat první příznaky u sebe nebo u svých blízkých? Co dělat? Na koho se obrátit? Dá se tato nemoc nějak léčit nebo zmírnit její příznaky? Jaké jsou možnosti prevence?


Zdravotní cvičení nejen pro seniory

Každé pondělí od 9 do 10 hodin v malém sále  Katolického domu v Kopřivnici

Centrum pro rodinu přichází po prázdninách s další novinkou. Zveme vás na zdravotní cvičení, které je určeno pro všechny, kteří chtějí udělat něco dobrého pro své tělo a mysl.

Chcete si udržet nebo zlepšit kondici? Snížit bolestivost kloubů a zároveň zlepšit jejich pohyblivost? Udržet si optimální hmotnost, krevní tlak a hladinu cukrů v krvi? Toho všeho lze dosáhnout pomocí pravidelného pohybu.

Pravidelné cvičení má také antidepresivní účinky, pomůže zlepšit váš spánek a i paměť. Umožní potkávat se s lidmi a zažít legraci.

Cvičit budeme převážně na zemi s využitím podložek, polštářů a dalších pomůcek tak, aby bylo cvičení každému příjemné a bezpečné. Budeme používat balónky, destičky, gumy a jiné pomůcky pro zpestření cvičení.

Cvičení je vedeno s maximálním ohledem na vaše zdravotní problémy a individuální potřeby.

Začínáme v pondělí 1. října. První lekce bude pro vás zdarma, každá další pak stojí 40 Kč. 

Cvičíme hodinu, včetně závěrečného protažení a relaxace.