Akce

Připravujeme pro Vás:

Večer pro nás dva

Středa 15. května 2019 od 18 hodin, Katolický dům Kopřivnice

Romantická večeře + přednáška

Dobré a fungující partnerství a manželství není samozřejmostí. Vyžaduje naši každodenní péči. Proto pro Vás připravujeme v rámci Týdne pro rodinu další Večer pro nás dva. Přijďte spolu strávit příjemný večer ve dvou, dopřát čas jeden druhému, dát si dobrou večeři a poslechnout přednášku manželů

Lenky a Jiřího Tkáčových,

která nese název "Kdo z nás dvou to má lepší....?"  Partnerská komunikace a emoce.... Nahlédněme, jaké  triky a často nevědomé manévry jsou součástí naší každodenní komunikace ve vztazích a co se za nimi skrývá.

Menu:

1. Pečená krkovice nakládaná v černém pivu, opékaný brambor

2. Cuketové lasagne

Na tuto akci je potřeba se předem přihlásit. Cena je 200 Kč za osobu. Cena zahrnuje večeři, nápoj a kurzovné. Přihlašujte se na adrese info@cprkoprivnice.org nebo na tel. čísle 605 056 070.


Rodinný festival 2019

Neděle 19. května 2019 od 14 hodin, zahrada za Katolickým domem

Kulturně - zábavná akce pro rodiny

V rámci letošního Týdne pro rodinu pro Vás připravujeme první ročník kulturně - zábavné akce Rodinný festival 2019. Chceme ocenit Vaši každodenní práci v rodinách, to že pečujete o své nejbližší a vytváříte tak podmínky pro to nejdůležitější - budování vztahů a prožívání hodnot.

Můžete se těšit na pestrý a bohatý program: koncert, vystoupení klauna, soutěže a hry pro děti, projížďku na ponících, malování na obličej, skákací hrad a součástí programu bude hudební soutěž "Zpívá celá rodina". Přihlašovat se mohou rodinné týmy, minimálně tříčlenné a připravit si vystoupení - jednu písničku s vlastním doprovodem. Soutěžit se bude o zajímavé ceny :-)

Přihlašujte se na adrese info@cprkoprivnice.org nebo na tel. čísle 605 056 070.

Vstupné dobrovolné.


Kurz osobnostního rozvoje pro ženy "ROSE" - podzimní běh 

Pět setkání: 3. 10., 17. 10., 31. 10., 14. 11. a 28. 11.  2019

v Mateřském centru Klokan, na adrese Francouzská 1181, Kopřivnice (nové komunitní centrum), vždy od 9 do 11.30 hodin.

Kurz pod vedením psycholožky Mgr. et Mgr. Ireny Smékalové, která se již přes 10 let věnuje práci s páry i jednotlivci.

Věříme, že každá žena je jako růže, která může své okolí zdobit a dělat mu radost, pokud dokáže objevit a rozvinout to, čím byla obdarována.

Témata kurzu:

  • jak nám naše představy a představy druhých brání prožívat přítomný okamžik
  • jak uzdravit sebeúctu a získat v životě sebedůvěru
  • jak zvládat v životě stres
  • jak komunikovat s druhými čitelně a naučit se říkat "ne"
  • jak objevit svůj vnitřní potenciál, naučit se tvořit životní vize a přetvářet je v cíle

Cílem kurzu je objevit své přednosti, získat větší sebejistotu a rovnováhu v životních rolích, posílit svou sebeúctu a rozvinout rovnocennou komunikaci bez manipulace.

Cena kurzu je 1.200 Kč. Je nutno se předem přihlásit, počet účastnic je omezen.

Mateřské centrum Klokan nabízí po dobu jednotlivých lekcí hlídání dětí od 2 let za 100 Kč.

Kurz úspěšně proběhl letos na jaře v na našem Centru pro rodinu, dále v Hranicích, ve Zlíně v Pavlovicích u Přerova, dvakrát v Brumově, v Opavě, ve Starém Jičíně, třikrát v Hodoníně a ve Vsetíně.


Zdravotní cvičení nejen pro seniory

Každý čtvrtek od 13 do 14 hodin v Domě dětí a mládeže v Kopřivnici

Centrum pro rodinu přichází po prázdninách s další novinkou. Zveme vás na zdravotní cvičení, které je určeno pro všechny, kteří chtějí udělat něco dobrého pro své tělo a mysl.

Chcete si udržet nebo zlepšit kondici? Snížit bolestivost kloubů a zároveň zlepšit jejich pohyblivost? Udržet si optimální hmotnost, krevní tlak a hladinu cukrů v krvi? Toho všeho lze dosáhnout pomocí pravidelného pohybu.

Pravidelné cvičení má také antidepresivní účinky, pomůže zlepšit váš spánek a i paměť. Umožní potkávat se s lidmi a zažít legraci.

Cvičit budeme převážně na zemi s využitím podložek, polštářů a dalších pomůcek tak, aby bylo cvičení každému příjemné a bezpečné. Budeme používat balónky, destičky, gumy a jiné pomůcky pro zpestření cvičení.

Cvičení je vedeno s maximálním ohledem na vaše zdravotní problémy a individuální potřeby.

Cena za lekci je 40 Kč.

Cvičíme hodinu, včetně závěrečného protažení a relaxace.